38-610 POLAŃCZYK, ul. Zdrojowa 32,
tel./fax 013/ 470 30 43, fax 013/ 470 30 40
logo
TURNUSY REH.

 
DSC_5118 DSC_5131 DSC_5145 DSC_5437 DSC_5422 DSC_5128
Zarząd Sanatorium uzdrowiskowego "PLON" w Polańczyku oferuje i zaprasza do współpracy w zakresie organizowania turnusów rehabilitacyjnych i wczasowych w roku bieżącym oraz w latach następnych.
Ośrodek Sanatoryjny "PLON" w Polańczyku wybudowany jest opodal starej XVI-wiecznej osady przy małej Obwodnicy Bieszczadzkiej na pięknie położonym półwyspie Jeziora Solińskiego. Działalność sanatoryjną prowadzi w roku bieżącym oraz latach następnych. Kuracjusze objęciu są całodobową opieką lekarsko-pielęgniarską. W ośrodku wykonywanych jest 40 zabiegów. Wszystkie zabiegi wykonywane są na terenie naszego Ośrodka co ma istotny wpływ na końcowe efekty rehabilitacji. Na terenie Ośrodka znajdują się stołówka sanatoryjna, pijalnia wody leczniczej, baza zabiegowa, kawiarnia, biblioteka, kawiarenka internetowa, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe (odległość 200m), wiata na ognisko. Sanatorium "PLON" dysponuje 195 miejscami w pokojach  1,2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz typu studio ( 4- osobowych ).

W ramach kompleksowego postępowania rehabilitacyjnego prowadzą swą działalność:

    gabinet psychologa - wykonujący konsultacje i terapię
    pracownia oceny czynnościowej z poradnią kinezyterapii
    poradnia dietetyczna dla potrzeb kuracjuszy
    pracownia edukacji zdrowotnej poszerzająca wiedzę i umiejętności kuracjuszy w dysfunkcjach narządu ruchu.


Kuracjusze i wczasowicze mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach organizowanych przez profesjonalne biuro turystyczne mające swą siedzibę w Ośrodku. Dzięki niemu wypoczywający poznają uroki Bieszczadów.

Co warto zobaczyć, z czego skorzystać, atrakcje: jaskinia solna, wycieczka autokarowa na Obwodnicę Bieszczadzką, Zapory Wodne Solina-Myszkowce, Komańcza, Dukla, Łańcut, Lwów, Słowacja, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, Góra Sobień - ruiny zamku Kmitów, synagoga i kirkut, spływ flisacki doliną Sanu, lot samolotem nad Bieszczadami, kurs na motolotni i szybowcach, można uprawiać żeglarstwo, wędkarstwo, myślistwo, narciarstwo, tor dla jeppów, jazda konna. Dla lubiących spacery i czynny wypoczynek zostały przygotowane 4 trasy spacerowe i 5 tras rowerowych.

Przy Ośrodku znajduje się parking niestrzeżony płatny.
Dojazd - Stacja Kolejowa w Zagórzu dalej PKS lub Busem. Odległość z Zagórza do Polańczyka 30 km. Prosimy zabrać paszport w celu korzystania z wycieczek zagranicznych (Lwów).
Terminy turnusów w 2024 r. wraz z cennikiem 
info@sanatorium-plon.com
Copyright © 2013 by S.U. Plon ·  All Rights reserved
OR/18/0013/19
OD/18/0011/19
Wpisy ważne do 25.03.2022 r.
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE SZCZEGÓŁY
W ZAKŁADCE ZAM
ÓWIENIA